Javorník na Šumavě » Novinky » Druhý ročník MTB happeningu Javornický pazdřivec opět úspěšně za námi!

 

Druhý ročník MTB happeningu Javornický pazdřivec opět úspěšně za námi!

 

čtvrtek, 27. srpna 2015

DSC_7663

O víkendu 22.8.2015 se na Javorníku na Šumavě uskutečnil v pořadí druhý ročník nezávodního MTB happeningu Javornický pazdřivec a dle ohlasů účastníků to opět stálo za to! :-)

Stejně jako loni, tak i letos se počínaje 8. hodinou ranní na javornickém hřišti otevřely registrace pro příchozí účastníky. Opět se zpožděním :-) proběhl předzávodní briefing a 15 minut po 10 hodině byl odstartován HLAVNÍ ZÁVOD, letos v prakticky dvojnásobném počtu 69! účastníků. O čvrthodiny později pak odstartoval závod kategorie E-BIKE neboli elektrických horských kol a o dalších 15 minut později odstartovala kategorie KIDS RACE - tedy dětský závod.

I letošní trať byla technicky a fyzicky náročná a bikersky velmi zajímavá, letos nově okořeněná nádhernými výhledy na Šumavu, Pošumaví a hrad Kašperk, což si řada závodníků velmi pochvalovala! Již klasicky měl každý závodník projet na trati 5 tzv. checkpointů neboli kontrol. Na těchto kontrolách dostali závodníci razítko za průjezd do slosovatelné karty závodníka a našli zde i základní občerstvení.
Dle reakcí většiny účastníků se naše snaha o vytvoření republikově unikátního mixu klasického cross-country maratonu, zábavných singltrailových úseků a technicky náročných enduro sjezdů PODAŘILA, což nám organizátorům dodává spoustu energie a elánu do příprav dalšího ročníku! :-)

Dětská JÍZDA ZRUČNOSTI na hřišti pro nejmenší a CESTA POHÁDKOVÝM LESEM s postavičkami z pohádek a plněním různých zábavných úkolů pro ty starší, slavili mezi naším cyklistickým dorostem nebývalý úspěch, což potvrzovali rozzářené obličeje takřka všech dětí i jejich rodičů.. :-)

V hlavní kategorii zlato získal Karel Škrvna (CBC Team) v čase 3:11 minut, druhý skončil šestiminutovou ztrátou Jan Kasík (Bikepark Špičák) a bronzovou medaili získal Jan Ehrenberger, který dojel o 10 minut později než vítěz.

Součástí akce byla i možnost otestování TOP elektro MTB kol značky Apache a sportovních koloběžek KOSTKA . Po půl osmé proběhla více jak půlhodinová biketrialová a parcour show v podání jihočeského biketrialového "guru" Pepy Bigase (ČB) a jeho dvou "gumových" kamarádů :-)

I letos proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů a proběhlo vylosování tomboly s hlavní cenou špičkovou GPS navigací TEASI ONE2 od hlavního partnera závodu a spoustou dalších věcných cen.

Poté následovalo podvečerní promítání dokumentu o jednom z nejzajímavějších MTB etapových závodů na světě - nejdelším kanadském singltrackovém závodě s názvem BC BIKE RACE , který se do určité míry stal i inspirací pro našeho Pazdřivce :-)

A jelikož se mezitím setmělo, tak se ve velkém stanu rozsvítila párty světla a pražští funky DJs ICHBIN a BOBESH roztočili své gramofony a pro všechny přítomné rozjeli svůj cca. 4 hodinový zábavný set plný veselých funky songů a DJského  umění.

Loučíme se tedy s letošním ročníkem a s heslem KDO SE BOJÍ NESMÍ DO LESA! se těšíme se na dalšího JAVORNICKÉHO PAZDŘIVCE 2016! :-)

Více fotek z akce naleznete ZDE a ZDE

 
DSC_7635DSC_0109IMG_8977DSC_5540DSC_0119DSC_0125DSC_0132DSC_5618DSC_7643IMG_20150822_120441IMG_20150822_115154IMG_2314IMG_2319IMG_2326DSC_5859IMG_2349IMG_20150822_205849IMG_3679
 
 

Sháníte ubytování

Sháníte ubytování na Javorníku?

Vyplnit poptávku  Katalog

 

Tip na ubytování

Ubytování v soukromí u Mirečka Bejčka

Ubytování v soukromí u Mirečka Bejčka

Javorník je dominantní kopec v nadmořské výšce 1066 m.n.m., nacházející se mezi Vimperkem a Kašperskými horami. Okolí Javorníka poskytuje mnoho...

Cena: 300 Kč za osobu / noc více

Tip na ubytování

Penzion Ekosport

Penzion Ekosport

Nekuřácký penzion je posazen do klidného prostředí těsně u hranic šumavského národního parku stranou od hlavní turistické trasy Strakonice - Vacov -...

Cena: 460 Kč za osobu / noc více

Tip na ubytování

Penzion Javorina

Penzion Javorina

Vítáme Vás v rodinném penzionu Javorina - Javorník na Šumav. Příjemné rodinné prostředí penzionu Javorina Vám nabízí ubytování pro rodinnou rekreaci,...

Cena: 250 Kč za osobu / noc více

Tip na ubytování

Penzion Na Podlesí

Penzion Na Podlesí

Penzion nabízí ubytování v jednom z nejkrásnějších míst v lokalitě Šumava, v těsné blízkosti Klostermannovy rozhledny.

Cena: 490 Kč za osobu / noc více

Tip na ubytování

Penzion Quattro

Penzion Quattro

Rodinný penzion leží v jednom z nejkrásnějších míst Šumavy - na Javorníku v nadmořské výšce 950 m. Ideální výchozí bod pro pěší turistiku a houbařský...

Cena: 250 Kč za osobu / noc více

Tip na ubytování

Hotel Krásná Vyhlídka

Hotel Krásná Vyhlídka

Hotel Krásná Vyhlídka (960 m n.m.) se jako jediný na východní straně hory Javorník (1066 m n. m.) může pochlubit jedinečnou polohou umožňující...

Cena: 300 Kč za osobu / noc více

Tip na ubytování

Ubytování u Kašperů

Ubytování u Kašperů

Nabízíme ubytování v rodinném apartmánu v krásném prostředí Šumavy. Ubytování na Javorníku je vhodné nejen pro Vaši letní dovolenou, kdy můžete...

Cena: 350 Kč za osobu / noc více

Doporučujeme

Kaple Sv. Jana

Kaple Sv. Jana

V mělkém sedle mezi vrcholy Žďánov a Sv. Jan je drobná kaple. Jednoduchou kapli sv. Jana postavil v roce 1836 revírník Josef Duben, údajně na...

více

 

Javornické okruhy

 

POČASÍ

Chcete vědět, jaké počasí panuje na Javorníku?
Pro více informací klikněte na obrázek.

Dotazník spokojenosti

Setkali jste se na Javorníku s něčím co Vás potěšilo, nebo naopak?


Snažíme se, aby Javorník byla destinace, na kterou bude rádi dlouho vzpomínat a vracet se zpátky. Jedině vy nám můžete pomoct s vybudováním krásného "kopce".
Najděte si prosím chviličku a vypňte krátký dotazník.
Děkujeme Vám.

Dotazník

Divotvorná hora Javorník